Міжнародний День людей з інвалідністю


Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На їхню долю випали важкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу та непохитну віру в життя.

Чимало людей у суспільстві вважають інвалідність обмеженням. Та для декого це, на перший погляд, обмеження дає можливість досягати того, про що багато хто навіть боїться мріяти.

І на сьогодні чимало відомих особистостей, маючи серйозні проблеми із здоров'ям, не зупинились і довели собі та світу, що інвалідність – не обмеження, а новий простір для дивовижних досягнень.

Певні обмеження не завадили їм реалізувати великі мрії.

Наше життя – це великий світ випробувань, досягнень та прикладів, а люди з інвалідністю гідно вказують нам чого воно варте і  що немає ніяких переград перед метою твого життя.

Багато людей з обмеженими можливостями сприяли розвитку людства. 

Людвіг ван Бетховен

Відомий німецький композитор Людвіг ван Бетховен страждав глухотою, "дзвоном" у вухах, який заважав йому сприймати і оцінювати музику. А на більш пізній стадії хвороби він уникав і звичайних розмов.

Причина глухоти Бетховена невідома. Але за своє недовге життя він написав 9 симфоній, 5 фортепіанних концертів і 1 скрипковий, 17 струнних квартетів, 1 оперу і 32 фортепіанні сонати.

Мігель де Сервантес

Мігель де Сервантес - іспанський письменник. Сервантес відомий, насамперед, як автор одного з найвидатніших творів світової літератури - роману "Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський". Сервантес, перебуваючи на військовій службі у флоті, взяв участь битві при Лепанто, де був серйозно поранений пострілом, через що втратив ліву руку.


Франклін Рузвельт 

Факт інвалідності не завадив реалізуватися і правити величезною країною у важкі часи Світового економічної кризи і Другої світової війни Франкліну Рузвельту, 32-му президенту США. Він став однією з ключових фігур американської історії. Він єдиний президент, який обирався більш ніж на два терміни.

Рузвельт був обраний у президенти вже після захворювання поліомієлітом, який прикував його назавжди до інвалідного крісла. Діяльність Рузвельта допомогла США встати на шлях процвітання, створення ООН - так само його заслуга.

Стівен Хокінг

Хокінг – жива людина-легенда, він займає восьме місце у рейтингу "100 геніїв сучасності", і це не просто так. 75-річний фізик-теоретик з Великобританії прославився своїми дослідженнями у астрофізиці, зокрема, вивчає чорні діри та відкриває таємниці Всесвіту.

Зараз керівник Центру теоретичної космології в Кембриджському університеті відомий у всьому світі. Та у 21 рік у Стівена почали проявлятись ознаки так званої "хвороби рухового нейрона" — хвороби Шарко, яка призвела до паралічу.

Після низки операцій Хокінгу видалили трахею, тож крім паралізованого тіла він втратив здатність говорити. Та навіть це не зупинило його. Він встиг двічі одружитися, мав доньку і двох синів. 

  Ніколас Джеймс "Нік" Вуйчич

Ніколас народився з синдромом тетраамелії - рідкісним спадковим захворюванням, що призводить до відсутності чотирьох кінцівок. Частково була одна стопа з двома зрощеними пальцями, що дозволило хлопчикові після хірургічного поділу пальців навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, дошці для серфінгу, грати на комп'ютері, писати та жити повноцінним життям.

З 1999 року Ніколас почав виступати в церквах, тюрмах, школах і дитячих притулках і незабаром відкрив некомерційну організацію "Життя без кінцівок" , почавши благодійну діяльність і допомагаючи інвалідам по всьому світу. Він об'їздив понад 55 країн, виступаючи в школах, університетах та інших організаціях. Сьогодні на його візити з нетерпінням чекають у всіх куточках світу.

У 36-річного Ніка є прекрасна дружина та двоє синів, а ще сім'я Вуйчичів очікує на народження двох доньок.

Дональд Сазарленд

Актор "Голодних ігор" Дональд Сазарленд також з дитинства бореться з ревматизмом, гепатитом і поліємілітом. Але це не завадило йому прийти до своєї мети і стати актором. Він з'явився більше ніж у 130 фільмах, у тому числі і "Голодні ігри", "Острів скарбів", "Механік" і т.д.



Андреа Бочеллі

Андреа Бочеллі - італійський оперниц співак, народився в 1958 році в Ладжатіко в провінції Тоскана. Незважаючи на сліпоту, він став одним з найбільш сильних голосів сучасної опери та поп-музики. Бочеллі однаково добре вдається і виконання класичного репертуару, і поп-балад. Він записав дуети з Селін Діон, Сарою Брайтман, Еросом Рамазотті і Ел Жарром.


Джон Хокенберрі

Американець Джон Хокенберрі у 90-х роках став одним з перших журналістів, хто з'явився на телебаченні в інвалідному кріслі. Чоловік з 19 років прикутий до візка – він пошкодив хребет внаслідок автомобільної аварії.

Зараз йому 61 і він є чотириразовим переможцем "Emmy Award", триразовим переможцем премії "Пібоді" та відомим діячем руху за права осіб з інвалідністю. Також Хокендеррі автор низки відомих статей та кількох книг.

Еймі Майллінз


41-річна Еймі Майллінз – одна з найяскравіших та найуспішніших представників людей з обмеженими можливостями. Жінка, яка перетворила свій фізичний недолік на неймовірну гідність. Попри часткову відсутність двох кінцівок, вона себе реалізувала у кіно, у модельному бізнесі та у спорті.

Через відсутність малогомілкових кісток з народження, однорічній Еймі ампутували обидві ноги нижче колін. І це не завадило їй стати дворазовою чемпіонкою світу з бігу та стрибків у довжину.

Окрім того, Еймі знімається в кіно і є супермоделлю. Ім'я Еймі можна побачити серед рейтингу п’ятдесяти найкрасивіших дівчат світу за версією американського журналу People.

Ленін Морено

64-річному Леніну Морено, який зараз обіймає посаду президента Еквадору, абсолютно не заважає успішно керувати країною перебування в інвалідному візку. Політику паралізувало ноги внаслідок травми у 1998 році, коли на нього був здійснений збройний напад.

З 2013 року Морено – спеціальний посланець Генсека ООН з питань інвалідності та доступності.

До слова, таким СРСР-рівським іменем успішного політика "нагородив" батько, який ідеалізував більшовицьку революцію.

Стіві Вандер

Один з найулюбленіших співаків сьогодення – американський музикант Стіві Вандер. 67-річний співак народився сліпим, та це аж ніяк не завадило йому збудувати неймовірно успішну музичну кар'єру.

Стіві Вандер – автор понад трьох десятків альбомів, лауреат 22-ох премій Греммі, його ім'я красується у Залі слави рок-н-ролу. Саме його 4 альбоми увійшли до рейтингу "500 найкращих альбомів усіх часів" за версією журналу "Rolling Stone". Стіві Вандер співпрацював з такими музикантами як Пол Маккартні, Джон Леннон, Боб Ділан, Рей Чарльз.

Один з найвідоміших хітів Стіві Вандера – "I Just Called To Say I Love You" 

Ерік Вайхенмайер

Американець Ерік Вайхенмайер втратив зір у 13 років. Та те, що він реалізував, не кожному під силу. Він став першим і наразі єдиним у світі скелелазом, який досягнув вершини Евересту, будучи незрячим. Також він єдиний незрячий серед 150 осіб, які підкорили 7 найвищих вершин світу.

Зараз 49-річний атлет продовжує жити активним насиченим життям – займається лижним спортом, парапланеризмом, дайвінгом, парашутизмом та іншими активними видами спорту. А у 2014 разом із незрячим колегою Лонні Бідвеллом вони сплавились по річці Колорадо через Гранд-Каньйон на відстань у майже 500 кілометрів.

Х'ю Герр

Директору групи механотроніки при випробувальній лабораторії Массачусетського технологічного інституту Хью Герру у 17 років після невдалого альпіністського сходження ампутували обидві обморожені гомілки.

Сьогодні йому 53 і він – один із найвідоміших спеціалістів з протезування. Інженер поставив на ноги не одного військового, який втратив кінцівки на війні. "Я вважаю, що людей з обмеженими можливостями не буває. Обмежені лише можливості технологій!"– так говорить про інвалідність біофізик.

Тож якщо у вас є дві руки, дві ноги і голова на плечах – не скаржтесь, що ви чогось не можете. Гляньте на дивовижні досягнення цих людей та повірте у свої сили, і недосяжне стане реальним.

Серед українців також є багато людей, з яких варто брати приклад.

Сіваків Іван та Надія

Наприклад, рівненське подружжя  Сіваків Іван та Надія, яке танцює на візках, і з чемпіонату світу привезло "золото". Це вже не перше їх "золото" на таких престижних змаганнях.




Даша Безкостная

Даша Безкостна, хворіє на ДЦП, художниця. Замість пензликів – пальці ніг. Лише у такий спосіб покручене хворобою тіло дівчинки дає їй можливість творити картини дивовижної крами: "Рожевий фламінго", "Море любові", "Портрет мами".


Олена Акопян

Олена Акопян - українська спортсменка, чемпіонка та багаторазовий призер літніх паралімпійських ігор з плавання, дворазовий призер зимових паралімпійських ігор з лижних гонок та біатлону. Заслужений майстер спорту України (1998). Нагороджена орденом "За заслуги" І, ІІ і ІІІ ступеня та орденом княгині Ольги ІІ та ІІІ ступеня.

 



Юлія Ресенчук

Юлія Ресенчук, дівчина з інвалідністю прикута до візка через автокатастрофу, є успішною бізнес-леді, очолює благодійний фонд, бере участь у модному показі як модель, знімається у зіркових фотосесіях.

 





Максим Верекса

Максим Веракса - український плавець, має порушення зору, чотириразовий паралімпійський чемпіон і володар бронзової нагороди Ігор-2008.


Оксана Зубковська

Українські паралімпійці своїми дивовижними досягненнями та рекордами знані у всьому світі. А від легкоатлетки Оксани Зубковської буквально шаленіє увесь спортивний світ.

Наша 36-річна спортсменка – триразова паралімпійська чемпіонка, рекордсменка світу у стрибках у довжину серед спортсменів з вадами зору. В Оксани збереглося лише 5% зору. Попри страхітливі діагнози медиків, спортсменка ніколи над цим не замислювалася, адже для неї це не має значення – мають значення цілі та шлях до їх досягнення.

Микола Подрезан

Київ став 34-им містом у 256 країнах на 6 контингентах, які чоловік відвідав за маршрутом всесвітньої естафети Олімпійського вогню. Пан Микола розпочав подорож у 2011 році. Протягом всього часу він вивчав світовий досвід адаптації об’єктів культури і спорту, пам’ятників архітектури та історії для людей з інвалідністю на візках, аби потім застосувати його в Україні. Та сам того не очікуючи, увійшов до Національного Реєстру Рекордів за найбільшу кількість повторених маршрутів Олімпійського вогню. Національний Реєстр Рекордів України вперше реєструє такий рекорд людяності та мужності. Це людина, яка не скорилася долі, яка сьогодні - є прикладом незламності. Цей рекорд з ним розділила його дружина, Наталка, яка постійно була поруч.

Олег Іваненко 


38-річний Олег Іваненко – український паралімпієць, рекордсмен, успішний бізнесмен та просто людина, яка своїм прикладом показує, що маючи бажання, можна досягти усього. Чоловік прикутий до інвалідного візка з 16-ти років, коли після невдалого стрибка у воду травмував хребет. Але це його не зламало, і рік за роком він наполегливо працював над своїм тілом.

І ось 28 червня цього року Олег встановив світовий рекорд з тріатлону “Іronman” (“Залізна людина”) – за 35 годин подолав дистанцію 228 кілометрів. 4 кілометри він проплив – на це йому знадобилося 2 години 15 хвилин, далі 182 кілометри на хендбайку – за 22 години 30 хвилин і останній етап – дистанція 42 кілометри на інвалідному візку – за 10 годин 30 хвилин.

Свою перемогу чоловік присвятив Україні до Дня Конституції.


Олександра Кутас


23-річна Олександра Кутас з Дніпра стала першою в Україні професійною фотомоделлю. Окрім того, вона є ще й радником мера Дніпра з питань доступності міської інфраструктури. І їй не завадило здійснити мрію те, що вона з народження прикута до інвалідного візка. Внаслідок лікарської помилки при народженні вона отримала травму спинного мозку.

Дівчина вже встигла взяти участь у кількох показах одягу, зокрема, для відомого бренду Tommy Hilfiger. Її красою цікавляться як українські, так і закордонні імениті фотографи.

У серпні 2017 року Олександра підписала свій перший контракт з модельним агентством Strawberrifox в Нью-Делі. Таким чином, дівчина стала першою моделлю з інвалідністю на фешн-ринку Індії.

Олександра зізнається, що її надихають успішні люди з обмеженими можливостями.

                                                     Антон Коль

 Чоловік, який зробив себе сам. Це – Антон Коль, дворазовий бронзовий призер Параолімпіади в Ріо-де-Жанейро у плаванні на спині. Усе своє життя він бореться проти важких обставин.

Він народився з сильно деформованими кінцівками, недорозвиненими суглобами і м'язами. Лікарі поставили діагноз: ДЦП і артрогрипоз, пошкоджені зап'ястя, плечі, лікті, стегна і коліна. 

Однак серйозне ставлення до справи, наполегливість і працьовитість принесли результат. Вже на першому чемпіонаті світу, в Канаді у 2013-му році, Коль став срібним призером. 


Єлизавета Мерешко

Дебютант Паралімпійських ігор Єлизавета Мерешко виборола в Ріо одразу 4 золотих і 1 бронзову медаль. Це – другий результат серед усіх жінок-учасниць Паралімпіади.

При цьому, хоч плаває українка з 11-ти років, професійно займатися спортом вона почала тільки 2 роки тому. За всіма її нагородами приховується важка праця.

Уперше у басейні вона опинилася в 11 років – щоб розробляти слабкі від народження через церебральний параліч м'язи ніг.

Вже після тріумфальних виступів на чемпіонаті Європи-2014 та чемпіонаті світу-2015, де спортсменка з Херсону стала мультимедалісткою і встановила низку рекордів, її почали називати фавориткою Паралімпійських ігор й інші спеціалісти.

В Ріо-де-Жанейро така внутрішня установка допомогла українці стати однією з найкращих у світі.


Лідія Соловйова

 Лідія Соловйова – учасниця вже п'яти Паралімпіад. Після "срібного" дебюту в Сіднеї були золоті медалі Афін і Пекіна, бронза Лондона, і нарешті – чемпіонство в Ріо-де-Жанейро.
Тренер Соловйової – Олександр Алфьоров – переконаний, що підопічній під силу пройти ще не одну Паралімпіаду. Сама спортсменка теж налаштована покращити свій результат – якщо дозволятиме здоров'я.
 



Ольга Свідерська

Спортсменка з Кропивницького Ольга Свідерська – багаторазова чемпіонка Європи і світу, володарка світових та континентальних рекордів у різних дисциплінах, дворазова срібна призерка Паралімпіади в Лондоні.У Ріо вона виборола срібло на дистанції 150 метрів комплексним плаванням, встановивши при цьому рекорд планети у своєму класі нозології (2 хвилини і 54,14 секунди). На 100-метрівці вільним стилем та в естафеті 4 по 50 метрів "кролем" – взяла бронзові медалі. Зізнається: заради тих відчуттів, які наскрізь пронизують, коли стоїш на п'єдесталі, готова знову й знову виходити на доріжку, перемагати себе і суперниць.

Таких прикладів в житті багато, на сторінках сайту все й не перечислити. Головне це те - що якими  б не зробило нас життя йдіть вперед, досягайте своєї мети. Знайте, що ви народилися в цьому світі, щоб зробити щось прекрасне й унікальне, не дозволяйте цій можливості пройти повз вас. Дайте собі свободу мріяти і мислити масштабно.

 Велика подяка всім , хто опікується людьми з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Бажаємо всім здоров’я, витримки, оптимізму, можливості втілити в реальність всі плани та задуми.

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

КОНЦЕРТ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!