ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ




«Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів». 

   Цього року 23 листопада 2024 року (у четверту суботу листопада)

ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам'ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, жертви гідно вшановані, пам'ять про минулі трагедії застерігати від подібного в майбутньому

   Злочин геноциду проти українського народу у 1932—1933 роках вчинив тоталітарний комуністичний режим, нині його прямий нащадок і вірний послідовник московський рашистський режим коїть злочини проти людяності та вчиняє геноцидні дії на українській землі

   Ідеологи та виконавці злочину геноциду у минулому столітті мали за мету знищення українців як нації. Сьогодні рашисти знову застосовують проти українців методи геноциду - масові вбивства, терор мирного населення, насильство, воєнні облоги, викрадення людей, депортації (насильницьке переміщення українців, зокрема дітей), умисні напади на укриття й шляхи евакуації, бомбардування житлових районів, тотальне  руйнування   населених пунктів. Вони прагнуть знищити нашу ідентичність, культуру, мову. Тож розв'язана російською федерацією проти України війна спрямована не тільки на те, щоб знищити нашу державну незалежність, а й щоб винищити українців як самобутній народ, як націю

Натомість цивілізований світ сьогодні солідарний з Україною та демонструє нам свою підтримку. За станом на листопад 2024 року визнали Голодомор 1932-1933 років в Україні актом геноциду парламенти 28 держав, а також низка міжнародних організацій. Про сталінський геноцид українців дізнається дедалі більше людей в різних країнах світу. Знання про Голодомор 1932-1933 років в Україні допомагає людям у всьому світі краще зрозуміти природу сучасної російської злочинної війни та геноцидних практик, які її супроводжують.

  Сьогодні демократичний світ висловлює підтримку Україні. Сили безпеки та оборони України героїчно протистоять ворогові. І кожен із нас, пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, всі сили повинен спрямувати на підтримку наших захисників.

  У нинішніх умовах пам'ять про Голодомор є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору та тоталітарним режимам.

  Свічки пам'яті на підвіконнях у домівках, офісах, деінде - не лише вияв скорботи, а й символ віри в майбутнє.

   У Дальницькому будинку культури  для відвідувачів підготовлена виставка «Жнива скорботи». Виставка розповідає про історію Голодомору, яку повинні знати не лише в Україні, а й в усьому світі.



  Також у будинку культури  відбулася виховна година до Дня памʼяті жертв голодоморів «Памʼятаємо. Єднаємося. Переможемо»,  учасники заходу долучилися до Всеукраїнської акції памʼяті «Запали свічку».



  Сьогодні, на жаль, ми не можемо повернути час назад та виправити ті лихі події далеких років. Та наш обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі, берегти мир і спокій, жити в злагоді й порозумінні. Тільки пам’ятаючи минуле, ми можемо творити сьогодення й мріяти про майбутнє.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

«Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я

Три роки від початку повномасштабної агресивної війни